Sprawdź, co potrafią nowoczesne drukarki

Jak samodzielnie drukować ulotki i plakaty?
20 listopada 2017

Technika idzie cały czas do przodu i dotyczy to również urządzeń drukujących. Na rynku dostępnych jest coraz więcej urządzeń oferujących niezwykle interesujące funkcje, które nie są tylko potocznie zwanymi „bajerami”, ale ułatwieniami, które autentycznie poprawiają sprawność pracy biurowej. Nowoczesne urządzenia to zresztą nie tylko dodatkowe możliwości, ale i zdecydowanie usprawnienie pracy. Warto więc dowiedzieć się, jakie są interesujące funkcje nowoczesnych drukarek.

Wolność od przewodów

Twórcy technologii w dzisiejszych czasach starają się jak najbardziej ograniczyć użycie przewodów. Producenci drukarek nie zostają w tyle, wytwarzając bezprzewodowe drukarki. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ zrezygnowanie z kabli oznacza łatwiejsze utrzymanie porządku w pomieszczeniu i ustawienie urządzenia w wybranym siebie miejscu, również w pewnej odległości od komputera. Bezprzewodowa drukarka to również możliwość podłączenia urządzenia do więcej niż jednego komputera na raz, co jest szczególnie użyteczne w biurach, gdzie często z drukarki w tym samym czasie musi korzystać więcej niż jedna osoba. Warto zresztą pamiętać o tym, że nowoczesną drukarkę można połączyć nie tylko z komputerem, ale też np. z telefonem lub tabletem.

Wysokiej jakości zdjęcia nawet w domowych warunkach

Na rynku dostępne są drukarki, które doskonale nadają się do drukowania zdjęć, w tym drukarki atramentowe z funkcją „Photo”, które są dobrą opcją dla osób, które chcą drukować zdjęcia w zadowalającej jakości bez wydawania dużych sum na sprzęt, a także chcą mieć możliwość wykonania standardowych wydruków. Można również zakupić drukarki fotograficzne, które pozwalają na użycie szerokiej gamy kolorów tuszy oraz wydruk zdjęcia z aparatu fotograficznego. Tego typu nowoczesne drukarki dają możliwość zainstalowania dodatkowego oprogramowania, który zwiększa możliwości urządzenia np. o możliwość przygotowywania druków okolicznościowych.

W trzech wymiarach

Osoby śledzące technologiczne nowinki na pewno słyszały o drukarkach 3D. Drukowanie w trzech wymiarach to mnóstwo nowych możliwości, dzięki którym dobrze znane urządzenie jakim jest drukarka zyskuje zupełnie nowy (nomen omen) wymiar funkcjonalności. Można w ten sposób drukować trójwymiarowe modele, dzięki czemu te urządzenia zaczęły być wykorzystywane w projektowaniu. Nawet jeśli nie mamy zamiaru kupić tego rodzaju urządzenia, które jest dosyć drogie i przeznaczone do specjalistycznych zastosowań, naprawdę warto przy najbliższej okazji zobaczyć je w akcji, ponieważ obserwowanie jak składa ono model np. domu to naprawdę niesamowity widok!

Nowoczesność jest coraz bardziej dostępna

Planując kupno drukarki, naprawdę warto przemyśleć, czy będą potrzebne nam interesujące funkcje oferowane przez nowoczesne urządzenia. Może się bowiem okazać, że staną się one dla nas ogromnym ułatwieniem. Takie urządzenie może się wydawać sporym wydatkiem, jednak warto pamiętać o tym, że drukarki bezprzewodowe czy fotograficzne można kupić w coraz bardziej atrakcyjnych cenach, przez co oferowane przez nie korzyści stają się dostępniejsze dla coraz większej ilości użytkowników. Ciężko przewidzieć, w jakim kierunku pójdą drukarki w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu lat, więc warto śledzić ich rozwój!